Du är här: Start/Stöd & Omsorg /Kontakter Social omsorg/Invandring och integration

Invandring och integration


Invandring och integration

Ann-Katrin Ståhl

Socialchef
ann-katrin.stahl@morbylanga.se
Tfn: 0485-473 50

Ola Svensson

Enhetschef arbetsmarknads- och integrationsenheten
ola.svensson@morbylanga.se
Tfn: 0485-476 00

Anna Gustafsson

Integrationssamordnare
anna.gustafsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 26

Benjamin Fager

Flyktingsamordnare
benjamin.fager@morbylanga.se
Tfn: 0485-474 85


Integration barn och ungdom, ensamkommande flyktingbarn och stödboende

Torborg Karlsson

Enhetschef
torborg.karlsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-475 80


Svenska för invandrare, SFI

Olof Engblom

Rektor:
olof.engblom@morbylanga.se
Tfn. 0485-477 02

Lennart Carlsson

Studie och yrkesvägsledare:
lennart.carlsson@morbylanga.se

Tfn. 0485-472 00

Anna Wimmergren

Administatör
anna.wimmergren@morbylanga.se
Tfn. 0485-472 08

Lärare

Yvonne Nilsson

yvonne.nilsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-479 22

Anders Bergenfeldt

anders.bergenfeldt@skola.morbylanga.se
Tfn: 0485-479 23

Lisbeth Bolin

lisbeth.bolin@morbylanga.se
Tfn: 0485-479 24

Sidan uppdaterad 29 april 2019 Kommentera sidan