Du är här: Start/Stöd & Omsorg /Kontakter Stöd & Omsorg/Funktionsvariation (OFV)

Funktionsvariation (OFV)

Omsorg om personer med funktionsvariation, verksamheter inom LSS och Socialpsykiatri

Pernilla Ekholm-Slottner

Omsorgschef
pernilla.ekholmslottner@morbylanga.se
Tfn: 0485-476 50


Enhetschefer OFV:

Martin Wahlström

Marmor och Kullen
martin.wahlstrom@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 85

  • Personlig assistans
  • Boende med särskilt stöd för vuxna

Linda Gustafsson

Hedvigsborg
linda.gustafsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-476 39

  • Personlig assistans

Malin Henriksson

Labyrinten, Ludde, Vasa
malin.henriksson@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 86

  • Korttidsvistelse utanför hemmet
  • Boende med särskilt stöd för vuxna
  • Korttidstillsyn
  • Daglig verksamhet

Per Lindgren

Aktivitetshuset, Kullen, Sjöbergs Gata, Sjöbergs Äng, Slussen, Släggan, Café Smörblomman, Vävarna
per.lindgren@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 87

Dennis Johansson

Ekströmsgatan och Fabriksgatan
dennis.johansson@morbylanga.se
Tfn: 0485-473 41

  • Boende med särskilt stöd för vuxna


Biståndshandläggare

Boendestöd i olika former, Stöd enligt OFV, Korttidstidstillsyn och Personlig assistans.

Lillemo Bennsäter

lillemo.bennsater@morbylanga.se
Tfn: 0485-471 66

Yvonne Ericsson

yvonne.ericsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-473 89

Sandra Olsson

sandra.olsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-478 36


Tillgänglighet

Louise Kullman

Utredare (vikarie)
louise.kullman@morbylanga.se
Tfn: 0485-470 89

Klas-Göran Gidlöf

Tillgänglighetssamordnare
klas-goran.gidlof@morbylanga.se
Tfn: 0485-470 89


Bostadsanpassning

Emma Lindell

Bygglovshandläggare
emma.lindell@morbylanga.se
Tfn: 0485-470 63

Sidan uppdaterad 29 april 2019 Kommentera sidan