Ekonomi

Åsa Bejvall

Ekonomichef
Övergripande, budget, bokslut, finansiering, investeringar, intern kontroll
asa.bejvall@morbylanga.se
Tfn: 0485-470 35


Controller

Vakant

Controller Kultur och tillväxtnämnden
xx.xx@morbylanga.se
Tfn: 0485-47X XX

Emelie Köppen

Controller Samhällsbyggnadsnämnden
emelie.koppen@morbylanga.se
Tfn: 0485-474 67

Jonna Åberg

Controller Utbildningsnämnden
jonna.aberg@morbylanga.se
Tfn: 0485-476 21

Anette Johansson

Controller Socialnämnden
anette.johansson2@morbylanga.se
Tfn: 0485-478 11

Torun Wahlby

Controller Kommunstyrelsen
torun.wahlby@morbylanga.se
Tfn: 0485-478 19


Budgetansvarig

Sara Malmgren

Ekonom - Försäkringar,Ölands kommunalförbund
sara.malmgren@morbylanga.se
Tfn: 0485-474 77


Upphandling

Denise Larsson

Upphandlare
denise.larsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-476 53


Fakturafrågor

Matti Idensjö

Redovisningsekonom - Anläggningsreskontra, löpande redovisning Ölands kommunalförbund
matti.idensjo@morbylanga.se
Tfn: 0485-478 43

Therese Engman

Ekonomiassistent - Leverantörsreskontra, kundreskontra
therese.engman@morbylanga.se
Tfn: 0485-474 60


Ekonomi Övrigt

Mika Ideström

Ekonomiassistent - Kassarapporter, krav, dagbokföring, moms
mika.idestrom@morbylanga.se
Tfn: 0485-470 38

Anette Flink

Redovisningsekonom - Fakturahantering, stiftelser
anette.flink@morbylanga.se
Tfn: 0485-474 27

Sidan uppdaterad 30 mars 2020 Kommentera sidan