Du är här: Start/Barn & Utbildning/Kontakter Barn & Utbildning/Grundskola, fritidshem och fritidsgårdar

Grundskola, fritidshem och fritidsgårdar

David Idermark

Skolchef
david.idermark@morbylanga.se
Tfn: 0485-471 13


Ann-Christin Lagercrantz

Fritidsgårdchef
Tfn: 0485-472 96
ann-christin.lagercrantz@morbylanga.se


Kontaktpersoner/skoladministratörer - Grundskolor, Fritidshem och Särskola


Alunskolan och Skansenskolan
Alunskolans och Skansenskolans fritidshem
Särskolan i Färjestaden och i Mörbylånga
Anna Wimmergren

anna.wimmergren@morbylanga.se
Tfn: 0485 - 472 08

Tanja Velvin Fransson

tanja.velvinfransson@morbylanga.se
Tfn: 0485 - 471 95


Färjestadens skola och Smaragdskolan
Cecilia Lindqvist

cecilia.lindqvist@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 32


Glömminge skola och Gårdby skola
Fritidshem i Glömminge, Alby och Gårdby
Merima Hodzic

merima.hodzic2@morbylanga.se
Tfn: 0485-477 44


Torslunda skola
Monni Gustafsson

monni.gustafsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-471 10

Sidan uppdaterad 27 juni 2019 Kommentera sidan